חברת הביטוח AIG תשלם 1,750,000 ₪ לקופת המפרק עו"ד שאול קוטלר (חברת ODF) בגין אחריות דירקטורים

עו"ד קוטלר בתפקידו כמפרק של חברת ODF וחברת אוקיאנה הגיש בקשה לחיוב דירקטורים ומנהלים בחברות לפי סעיפים 373 ו 374 לפקודת החברות במסגרת תיקי הפירוק של החברות בביהמ"ש המחוזי בלוד. במסגרת הליכי גישור שילמה חברת הביטוח AIG אשר ביטחה את הדירקטורים בביטוח D&O סך של 1,750,000 ₪ לקופת מפרק החברות.

01/01/2019

פאנל בהנחיית עו"ד שאול קוטלר – התאגיד הבנקאי בהלכי חדלות פירעון

מושב על תפקידו של התאגיד הבנקאי בהליכי חדלות פירעון בהנחיית עו"ד שאול קוטלר בכנס חדלות פירעון של לשכת עוה"ד באילת. השופט חאלד כבוב מביהמ"ש המחוזי בתל אביב עם דגשים ומחשבות בנושא השימוש ב ICC. השופט זרקנין בדבר אחריות חברתית בהליכי חדלות פירעון. כמו כן השתתפו עו"ד חגי אולמן, עו"ד רענן קליר, עו"ד רועי סלוקי, עו"ד מיכל הנר דויטש, עו"ד מיכל רבינוביץ, עו"ד רמי יולוס.

23/12/2016

בנק חייב לגלות נהליו הפנימיים, כך קבע ביהמ"ש המחוזי בנצרת

ביהמ"ש המחוזי בנצרת קבע כי הבנק יחויב לגלות את נהליו הפנימיים בעת תדיינות מול לקוחו או מול מי שערב לחובות של לקוחו. המבקשים יוצגו ע"י עורכי הדין שאול קוטלר ויונת מאיר ממשרד שאול קוטלר. בנק הפועלים סרב לגלות נהליו הפנימיים בקשר להעמדת אשראי כנגד משכנתה וזאת במסגרת תביעה שמתנהלת כנגדו. ביהמ"ש המחוזי בנצרת, כב` הנשיא השופט אברהם אברהם, ניתח את הטענות והדין בנושא זה, קבע כי אין כל חיסיון בנקאי וקבע כי יש רלוונטיות לנהלים האמורים. כב` ביהמ"ש קיבל את טענת משרד עו"ד קוטלר כי הבנק סרב שלא כדין לגלות מסמכים אלו וכי יש להם רלוונטיות לבדיקה אם הבנק פעל בתום לב בעת העמדת האשראי.

22/11/2016

אושר הסדר נושים לחברת התשתיות מרדכי בנימין ובניו עבודות עפר (1993) בע"מ ולבעלי השליטה אורי מרדכי ומשה מרדכי

חברת התשתיות מרדכי בנימין ובניו עבודות עפר (1993) בע"מ השלימה מהלך של הסדר נושים והבראה, כנגד חובות של למעלה מ 200 מיליון ₪. החברה אשר פעילה עוד משנת 1968 ועוסקת בהפעלת מחצבה, סלילת כבישים, עבודות עפר, תשתיות ופיתוח, נקלעה לקשיים תזרימיים בתחילת שנת 2013. החברה ובעלי השליטה פנו להליך של הקפאת הליכים והבראה. ביום 15.2.15 אושר הסדר נושים לחברה לרבות הסדר אישי לבעלי המניות. עו"ד קוטלר שאול המייצג את הבעלים: "מדובר בהליך מורכב ומסובך, כאשר היקף החובות בערבות אישית עומד על עשרות מ` ₪. התוצאה אליה הגענו בסיוע כב` השופט עיילבוני הינה צודקת, כלכלית, ומטיבה עם כלל הצדדים, אשר בהעדר הסדר היו זוכים לראות חלק מועט מהחוב אליהם."

15/02/2015

עו"ד שאול קוטלר מונה כמפרק זמני לחברת אופליין ייבוא ושיווק בע"מ

החברה עסקה בייבוא ושיווק משקפי שמש ומסגרות למשקפיים אופטיות של מותגים בינלאומיים המיוצרים במפעלים באיטליה ובארה"ב. החברה שיווקה את מוצריה למעל 300 חנויות אופטיקה ורשתות נבחרות בכל הארץ. בהמשך, נקלעה החברה להליכי חדלות פירעון. בית המשפט המחוזי בתל אביב נתן צו פירוק כנגד החברה לבקשת עובדיה. עו"ד שאול קוטלר מונה כמפרק קבוע לחברה.

20/11/2014

עו"ד שאול קוטלר מונה כמפרק זמני לחברת O.D.F OPTRONICS LTD

בית משפט המחוזי מחוז מרכז (לוד) מינה את עו"ד שאול קוטלר כמפרק זמני לחברת O.D.F OPTRONICS. החברה עסקה בפיתוח, ייצור, הרכבה ושיווק בישראל ובחו"ל של מערכות ומוצרים אלקטרו אופטיים הכוללים מערכות טקטיות לתצפית וראיה כלל כיוונית לשימוש צבאי. בין היתר ייצרה החברה מערכות שליטה ובקרה צבאיות, מערכות אלקטרו אופטיות, מחשבים צבאיים,טכנולוגיות צבאיות עם יישומים לשימושים אזרחיים. החברה נקלעה לבעיות תזרימיות קשות בעקבות קשיים כלכליים אליהם נקלעו הן חברת האם (חברת S.D.S)והן חברה אחות (ניו נגה לייט). עו"ד קוטלר הוסמך לתפוס את נכסי החברה וכספיה.

19/10/2014

עו"ד שאול קוטלר מונה כמנהל מיוחד לחברת ספיידר טכנולוגיות סקיוריטי בע"מ (בפירוק)

ביהמ"ש המחוזי מחוז מרכז (לוד) מינה ביום 31.7.2014 את עו"ד שאול קוטלר כמנהל מיוחד לחברת ספיידר טכנולוגיות סקיוריטי בע"מ (בפירוק). החברה עסקה בפיתוח טכנולוגיות אבטחה והושקע בייזומה הפעלתה והפיתוחים הטכנולוגיים על ידה, טרם פירוקה, סך של כ 7,000,000 $. עו"ד קוטלר מונה כמנהל מיוחד על מנת למצות את האפשרויות לתפיסת נכסי החברה וגיבוש הסדר נושים בינה לבין נושיה. בעלי המניות בחברה הינם מר עופר גלזר, מר עמירם לוין, ואחרים.

31/07/2014

דפוס המקור בסכנת סגירה

דפוס המקור הוותיק נמצא בסכנת סגירה. ביהמ"ש מינה לחברה כונס נכסים, זאת על פי הסכמת החברה ובאי כוחה עו"ד שאול קוטלר ועו"ד שי פיאדה עם בנק לאומי. עו"ד שאול קוטלר: ייעשה כל מאמץ על מנת להבריא את החברה ולשמור על מקומות העבודה, בנק לאומי גם הוא נרתם למשימה. תוכנית הבראה ובקשה מתאימה תוגש לביהמ"ש בימים הקרובים.

06/07/2014

תביעת מיליונים נגד בנק לאומי

בעלי חברה טוענים כי בנק לאומי הכניס אותם להרפתקה מיותרת בשוק פיננסי מתוחכם ומסוכן במיוחד והעניק להם יעוץ פסול וכי הפסדיהם היו לאמיתו של דבר רווחיו של הבנק

09/05/2014

חברת כרייה בינלאומית נכנסת להליכי חדלות פירעון – עו"ד שאול קוטלר פועל כמפרק החברה

חברת SHG SILVER & GOLDEN LTD הנה חברה ישראלית בבעלות Pendale investments ltd Cyprus מקבוצת לב לבייב ובבעלות מר בני סינבטי. לחברה סניף מקומי בקירגיסטן אשר בבעלותו היו רישיונות כרייה של זהב ומתכות. שווי החברה הוערך ע"י חברת Wardell Armstrong International בסך של 243,000,000$. עו"ד שאול קוטלר מונה כמפרק החברה ע"י ביהמ"ש המחוזי בת"א. במסגרת הליך הפירוק, מטפלת הפירמה שלנו, בהליכים המתנהלים בקשר עם חברה זו בביהמ"ש המחוזי ובביהמ"ש העליון בישראל וכן בהליכים מתנהלים בקירגיסטן ובלונדון.

29/10/2013

בטר פליס – ביהמ"ש העליון דחה ערעור של מי שמימן רכישת בטר פלייס עבור קבוצת סאנרייז (גרין), אברמוביץ ושיינר

ביהמ"ש העליון קיבל עמדתם של מפרקי קבוצת בטר פלייס ודחה בקשת רשות ערעור שהגיש מר ג`ונתן ג`אביט, אשר טען כי מימן עבור קבוצת סאנרייז (ששינתה שמה לגרין), אבמרוביץ ושיינר חלק מהליך רכישת נכסי בטר פלייס על ידם, והלווה לרוכשים סך של 2 מיליון ₪. ג`אביט טען כי הוא רשאי להחזיר הלוואה זו על בסיס שעבוד של חלק מנכסי בטר פלייס. ביהמ"ש קבע כי היה על המלווה לבדוק היטב את המצגים שהוצגו לו בקשר לרכישה ע"י קבוצת גרין ולו היה עושה כן, היה מגלה כי כבר באותה עת, עמדו הרוכשים גרין בהפרה מול המפרקים. בנסיבות אלו נדחתה טענתו. לפסק הדין באתר של ביהמ"ש העליון

18/06/2014

בטר פלייס – כיצד חברת רכב בקשיים השתמשה בפרק 15 לקוד הפש"ר בארה"ב על מנת להגן על נכסיה בארה"ב

למרות שבטר פלייס על ידי הסניף הישראלי הגישה כבר בקשה לפירוק בישראל, בטר פליס אינק, חברת האם מארה"ב הגישה בקשה על פי פרק 15 לקוד חדלות הפירעון בארה"ב, בביהמ"ש של חדלות פירעון במדינת דלאוור, בתקווה לשמר את ההגנה על הנכסים והאינטרסים של החברה בארה"ב, בזמן שבית המשפט הזר של הפירוק, בישראל, מנהל למעשה את הליכי הפירוק הגלובליים.

14/11/2013

הפועל תל אביב כדורסל פירוק

קבוצת הכדורסל של הפועל תל אביב שהופעלה על ידי העמותה לקידום הכדורסל בהפועל תל אביב פורקה בשנת 1995 ועו"ד שאול קוטלר מונה כמפרקה בשנת 1998. לאחר תקופה הפעלה קצרה נמכרה הקבוצה והזכות לשחק בליגת הכדורסל.

1998-2013

איפה הכסף?!

פרשת הבנק הפרטי בצפון, פונזי ישראלי לחוף הכינרת, הרבה לפני תקופת מיידוף. 200 מיליון ₪ מכספי משקיעים שירדו לטמיון.

28/12/2005