גישורי גירושין

שרותי גישור לצרכי ניסוח הסכם גירושין

ע"י קוטלר אביטל, רו"ח ומגשרת גירושין ילידת 1967. בעלת ניסיון של חמש עשרה שנות עבודה במשרד רו"ח (אשר דורג בין חמשת משרדי רוה"ח הגדולים בארץ) בין היתר כמנג'ר – אחראית על צוות עובדים וקבוצת תיקים וכחברה בהנהלת המשרד. בשש עשרה השנים האחרונות מתמקדת בעיקר בתחום הגישור המשפחתי (לצרכי גירושין בלבד) מתוך הרגשת שליחות אמיתית. בסדרת פגישות מצומצמת, מצליחה להביא זוגות רבים להסכמות מקיפות וארוכות טווח באופן נעים ומכבד וללא כל מאבק, בהליך בונה תקשורת. האפשרות להראות כי ניתן גם אחרת, והכרת התודה הרבה מצד המגושרים, מעניקה לדבריה, סיפוק עצום. גישור נכון ומקצועי מאפשר לבני הזוג להתעלות מעבר למחלוקות, להתמקד בטובת ילדיהם המשותפים ואף לעגן את ההחלטות יחדיו בהסכם הנבנה על ידיהם בתיווכה ובהנחייתה ובשל כך אין אפשרות שמי מהם יצא מקופח וכן, תחושת האחריות והמחויבות מעצם בנייתו המשותפת של ההסכם, מביאה אותו לעמוד במבחן המציאות, לסייע לבני הזוג לבנות את דרכם החדשה ולהיותו יציב ותואם את צרכי בני הזוג והילדים לאורך שנים.

במהלך הפגישות מביע כל אחד מבני הזוג את צרכיו, עקרונותיו ורצונותיו, לצד ניתוח צרכי הילדים וכלכלת המשפחה ויחדיו מגיעים להבנות המהוות את הבסיס להסכם. ההסכמים עצמם מנוסחים ונערכים על ידיה ובכך מתאפשר מיצוי ההליך כולו ללא התערבות משפטית, פרט לאישור ההסכם ע"י שופט בבימ"ש לענייני משפחה (המצריך הגעה יחידה לביהמ"ש).

אביטל מצרה על כך כי לא כל הזוגות המתגרשים, מכירים את ההליך ומודעים ליתרונותיו וכי רבים מהם מגיעים למצבי "מלחמות" ובדרכם זו מפסידים (בנוסף לממון רב וזמן יקר) אפשרות והזדמנות ליחסים עתידיים תקינים ומכבדים, לטובת המשך הטיפול בילדיהם, הוקרת עברם המשותף ופתיחת דף חדש ואופטימי בחייהם.